سهام ( بورس )

مطالب دیگر:
📜برقراری ارتباط صحیح با دانش آموزان با انگیزه ی جذب آنان به کلاس های فارسی📜برکه های تثبیت📜برگ ها📜برگزاری کارگاه نقد با حضور جمعی از دانشجویان ادبیات📜برنامه مضمون حقوق رسانه ها📜برنامه اجرايي کار پيمانکاران📜برنامه استراتژیک سوپرکورس📜برنامه استراتژیکسوپرکورس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی📜برنامه استراتژيك دانشكده بهداشت📜برنامه آموزشی مدیریت پسماند نیروهای خدماتی بیمارستان📜برنامه بازگشت به اجتماع📜برنامه بيمارستان در حوادث غير مترقبه📜برنامه پيشگيري از ايدز در محيط كار📜برنامه درسی مضمون قانون رسانه ها📜برنامه ریزی استراتژیک با رویکرد قطعی و فازی📜برنامه ریزی استراتژیک با رویکرد قطعی📜برنامه ریزی استراتژیک دانش📜برنامه ریزی اقتصادی اصول برنامه ریزی بخش اول📜برنامه ریزی اقتصادی بخش اول اصول برنامه ریزی📜برنامه ریزی اقتصادی📜برنامه ریزی آموزشی و درسی📜برنامه ریزی بهبود بهره وري📜برنامه ریزی خطی پیشرفته 21715📜برنامه ریزی سود و اهرم های مالی📜برنامه ریزی کاربری اراضی شهری
سهام|اِچ اف|hfb
نمونه ای دیگر از بهترین فایل ها با عنوان سهام ( بورس ) آماده دریافت می باشد.

مقدمه

سرمایه گذاری

سرمایه

بازار سرمایه

انواع سرمایه گذاری

ریسك و بازده

بورس

تاریخچه بورس اوراق بهادار

سابقه بورس در ایران

اركان بورس

هیأت پذیرش اوراق بهادار

سازمان كارگزاران

هیأت داوری بورس

افزایش قیمت و سود

معافیت مالیاتی

حق رأی و اعمال مدیریت

تنوع سرمایه گذاری ها

اطمینان از محل سرمایه گذاری

حق تقدم

انجام معاملات توسط كارگزاران

جذب سرمایه ها به صنایع كارآمد

تسریع در روند سرمایه گذاری

حفظ سرمایه از گزند تورم

انتخاب سهام و اوراق بهادار

نقدشوندگی

سهام در دست عموم

تركیب سهامداران

بازار مواد اولیه و محصول شركت

سود سهام پرداختی و روند آتی آنچ

دید كلان اقتصادی و سیاسی

مدیریت شركت

انتشار مستمر اطلاعات

ارزش ویژه هر سهم

وضعیت مالی شركت

شاخص های بازار سهام

اطلاع رسانی

حق كارگزاری

مالیات بر فروش

عوارض توسعه بورس

نحوه خرید و فروش سهام

دستور خرید و فروش

معامله سهام با قیمت باز

معامله با قیمت معین

پذیرش شركت ها در بورس و مزایای آن

معافیتهای مالیاتی

تسهیلات بانكی

نتیجه گیری

مقدمه

رونق اقتصادی و افزایش سطح درآمد ملی در چند سال اخیر از طرفی باعث بالارفتن سطح مصرف و در نتیجه رونق واحدهای تولیدی و اقتصادی و از طرف دیگر، موجب فزونی میزان پس انداز خانواده ها و رونق سرمایه گذاری شده است. تعادل نسبی بازار و مهار تورم، باعث شده كه سرمایه ها از حوزه دارایی های مشهود مانند طلا و اتومبیل به سمت دارایی های مالی نظیر سپرده گذاری در بانك ها و خرید اوراق بهادار و سهام سرازیر شود.

سرمایه گذاری

·سرمایه

· بازار سرمایه

· سرمایه گذاری

· انواع سرمایه گذاری

· ریسك و بازده

· بورس

با شروع زندگی جمعی انسانها،‌علم اقتصاد پا به عرصه وجود نهاد. آنجا كه هر فرد یا خانواده در ازای كار و خدمت یا عرضه كالا و محصول، پاداش و مزدی می ستاند. كشاورزی كه گندم مازاد بر مصرفش را عرضه می كرد، می توانست دیگر اقلام مورد نیاز خود را دریافت نماید. در واقع كشاورز دریافته بود كه اگر بخواهد به تنهایی كلیه مایحتاج خود را تأمین نماید، ناچار است به كیفیت پایین دست ساخته های خود قانع باشد و حتی مجبور شود دست از بعضی از نیازمندی هایش بشوید.

سرمایه

با پیچیده تر و گسترده تر شدن كارها و خدمات و تخصصی تر شدن آنها، دیگر بسختی می توان انتظار داشت كه كسی به تنهایی بتواند خود اقدام به تأسیس واحدی جهت انجام آن كار یا ارائه خدمات نماید. پر واضح است كه با وجود واحدهای بزرگ و پرتوان،‌اگر كسی به تنهایی چنین اقدامی نماید، توان رقابتی كافی نخواهد داشت. راه حل این مشكل در ایجاد بنگاههای اقتصادی شراكتی است

بازار سرمایه

سرمایه در یك اقتصاد مدرن خود كالایی قابل معامله و نقل و انتقال است. سرمایه ركن اساسی بازار و عامل حركت و پویایی در نظام بین المللی است. اصل حركت اقتصادی جوامع را سرمایه و گردش آزاد آن تشكیل می دهد. پیامد سرریز سرمایه در هر جایی، ایجاد كار و اشتغال و پویایی و نهایتاً درآمد و توان اقتصادی و رفاه می باشد.

انواع سرمایه گذاری

سرمایه گذاری عبارت است از تبدیل وجوه مالی به یك یا چند دارایی با ریسك و بازده متناسب كه برای مدتی در زمان آینده نگهداری می شود. واژه سرمایه گذاری می تواند دامنه وسیعی از فعالیت ها را شامل شود. كسی كه مشغول تحصیل است به نوعی برای آینده خویش سرمایه گذاری می كند، بیمه كردن دارایی ها با بیمه عمر نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود. خرید دارایی های ثابت یا اوراق بهادار هم انواع مهمی از سرمایه گذاری هستند.