فردوسی و انگیزه او

مطالب دیگر:
📎شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان آشتیان (واقع در استان مرکزی)📎شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان دلیجان (واقع در استان مرکزی)📎شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان خمین (واقع در استان مرکزی)📎شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان کمیجان (واقع در استان مرکزی)📎شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان محلات (واقع در استان مرکزی)📎شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان ساوه (واقع در استان مرکزی)📎شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان شازند (واقع در استان مرکزی)📎شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان تفرش (واقع در استان مرکزی)📎شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان زرندیه (واقع در استان مرکزی)📎نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان اردبیل (واقع در استان اردبیل)📎نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان بیله سوار (واقع در استان اردبیل)📎نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان گرمی (واقع در استان اردبیل)📎بررسی تاثیر عوامل زیستی در بروز سوء مصرف مواد📎تحقیق بررسي رابطه بين عزت نفس و افكار غيرمنطقي در دانش آموزان دبيرستان دخترانه📎تحقیق بررسی عوامل مؤثر بر گرایش زوجین به طلاق با نگاهی به آمار طلاق در ایران📎تحقیق بررسی موانع ازدواج جوانان و علل ازدواج های غیراصولی از دیدگاه دانشجویان📎بررسی و تعیین شاخصهای مناسب به منظور رتبه بندی استانها از نظر فعالیتهای آموزشی-ترویجی📎بزهكاري نوجوانان📎بزهکاری اطفال📎تحقیق بهداشت روان📎بهداشت رواني📎بیماریهای روانی📎تأثير مداخلات خانواده درماني راهبردي بر اختلافات زناشويي📎تحولات بورژوایی، مدرنیته و زنان در خانواده📎جهاني شدن تعليم و تربيت
فردوسی , زندگینامه|اِچ اف|hfb
نمونه ای دیگر از بهترین فایل ها با عنوان فردوسی و انگیزه او آماده دریافت می باشد.

چكیده

مقدمه

تاریخچه سیستان

شاهنامه سرایی در زمان فردوسی و قبل از آن

فردوسی و سلطان محمود غزنوی

شاهنامه فردوسی

ویژگی های فردوسی

فردوسی و شاهنامه او در آلمان

طرح یک سوال و پاسخ به آن

بیانیه هفته فردوسی

فردوسی و دوستی اهل بیت(علیهم السلام)

آرامگاه فردوسی

نتیجه

مقدمه

اما فردوسی! نام او را «حسن» یا «منصور» گفته اند. نام پدرش نیز به درستی معلوم نست. آنان که نامش را «حسن» نوشته اند نام پدرش را «اسحاق» یا «علی» گفته اند و آنکه نامش را «منصور» گفته نام پدرش را «حسن» نگاشته است. اما کنیه او را همه جا «ابوالقاسم» نوشته اند.

فردوسی اوایل حیات را به کسب مقدمات علوم و ادب گذرانید و از همان جوانی شور شاعری در سر داشت . از همان زمان برای احیای مفاخر پهلوانان و پادشاهان بزرگ ایرانی بسیار کوشید و همین طبع و ذوق شاعری و شور و دلبستگی او بر زنده کردن مفاخر ملی، باعث بوجود آمدن شاهکاری برزگ به نام «شاهنامه» شد.

تاریخچه سیستان

از آنجا كه حكیم فردوسی داستانها و پهلوانانش را از خطه سیستان انتخاب نموده نگاهی گذرا به تاریخچه این سرزمین می اندازیم.

با ورود اخرین دسته از آریایها در حدود سال 128ق- م كه سكه نامیده می شدند از شمال افغانستان به طرف جنوب یعنی قندهار و سپس به طرف غرب راه پیمودند تا به ایالت زرنك و كناره های دریاچه زره رسیدند و نام زرنك به واسطه ورود سكاها به سكستان تبدیل گردید

شاهنامه سرایی در زمان فردوسی و قبل از آن

در عهد سامانیان در قرن چهارهم هجری، جمع آوری و تألیف سرگذشت پادشاهان قدیم ایران رونق به سزایی یافت. این کتاب ها که به شاهنامه معروف بودند به نثر نوشته شده بود و پیش از آن که از میان بروند، منبع و مأخذ برخی از کتاب های منثور و منظوم تاریخی در زبان فارسی و عربی قرار گرفت. جامع ترین آنها شاهنامه منثور ابومنصوری نام داشت که به فرمان «ابومنصور محمدبن عبدالرزاق» حاکم طوس، در حدود سال 346ه.ق به دست جمعی از مورخان و نویسندگان جمع آوری و تدوین گردید. این کتاب، مأخد مهم فردوسی در نظم شاهنامه است.

ویژگی های فردوسی

یک: هیچ شاعری به اندازه ی فردوسی در سرنوشت ملت و کشور خویش تاثیر پایدار بر جای ننهاده است .

دو: فردوسی یگانه شاعری است که پس از هزارسال شهرت خود را حفظ کرده است .